Dopisy Jacka Rozparovače

25. srpna 2009 v 14:51 | Paželv
České - a ke zdůraznění nechtěného jazykového kouzla někdy docela volné - překlady tří dopisů, které Jack The Ripper posílal policii.


I.

DOPIS S PEKLA

(dopis byl skutečně doprovázen polovinou lidské ledviny naložené v lihu, ač je pokládán za podvrh, je vůbec nejznámější)

S pekla. Váženej Pane Lusku, posýlám vám půlku ledvyny co sem vzal jedné objeti druhou púlku sem osmažyl a snědl. Byla víborá a můžu vám ježtě poslat krvavej nůš kdyš jenom chvylku počkáte. Podepsán chyťte mně jestly můžete pane Lask

II.

DOPIS ŠÉFOVI

(je pokládán za autentický, mimochodem, v tomto dopise vznikla Jackova přezdívka a z jedné zmínky je také odvozen název filmu Funny Games.)

Váženej šéfe. Furt slyším, že mně polycije chytá ale pořád ještě nechytila. Smál jsem se dyš sem slišel jak chitře mluvý a že sou na správný stopě. A s tím, že to udělal Kožeňák ste mně fakt dostaly do kolen. Zabýjím kurvy a nepřestanu jim párat pajšli dokad mňe nechitíte. Je to fakt úžasný. A nemůžou to na mně bonznout. Nemůžete mňe teť chitit. Líbí se mi to a zas začnu. Zase brzo napýšu o tom, jak si hesky hraju. Z mynulí vraždi mám eště naloženej velkej kus takoví červený vjeci ve flašce zázvorovího piva ale už se to lepí a kalí a nedá se tím psát. Tak snat stačý červenej ynkoust. Ha. Ha. Přýště tý ženskí useknu ušy a pošlu je polyciji jen tak ze srandy, dobře? Ten dopis si nehte pro sebe dokad toho neuďelám trošku výc a pak to zveřejňite. Mám tak krásnej a ostrej nůš a chcy ho ježtě využýt pokud mi dáte šancy. Tak hodně štěstí. S úctou váš Jack Rozparovač. To jméno můžete brát jako mou obchodní značku. PS Nemoch sem to poslat dřív neš sem dostal z rukou ten zasranej červenej ingoust do háje blbá smůla. Teď ještě tvrdí že jsem doktor hahaha

(Dopis je opravdu psán červeným inkoustem a byl napsán krátce poté, co se začalo spekulovat, že Jack je lékař. Pozn. překl.)

III.

KORESPONĎÁK DRZÍHO JACKA

(pokládán za autentický)

Já si nedělal srandu šéfe když sem vám dával typ. Zejtra zas uslišíte o tom drzím Jackovy jak zabyl dvje mouchi jednou ranou ale jedna trochu křyčela tak sem to nemoh pořádňe dodělat. (30. září 1888 opravdu zabil Jack dvě prostitutky najednou, Elizabeth Stridovou a Catherine Eddowesovou. Pozn. překl.) Nemňel sem ani čas ji uřezat ušy díky policiji že skrejvala poslední dopis bo díky tomu sem moch pokračovat dál. - Jack Rozparovač
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ali | E-mail | Web | 8. listopadu 2011 v 13:42 | Reagovat

Super, tenhle blog je celkem zajímavej. Jdu ještě něco počíst....

2 seriovyvrazi | 6. prosince 2011 v 15:06 | Reagovat

Zkus is opravit chyby...ale jinak super :) Jestli Vás tohle téma zajímá mrkněte sem seriovyvrazi.blog.cz

3 pazelv | 6. prosince 2011 v 18:44 | Reagovat

[2]: Ty chyby tam jsou schválně :-) Anglický originál je taky plný chyb. A když mně dalo tolik práce to rozluštit, nebudu to přece čtenářům zjednodušovat, jen by přišli o kouzlo originálu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama