Základní programy online

23. května 2010 v 21:17 | Paželv |  Počítače
Rozcestník většiny základních typů aplikací v online versi (online kancelářský software, antivirus, komprimační programy atd.). Jak používat většinu základních typů aplikací, aniž byste potřebovali cokoliv krom přístupu na internet.


(Volně inspirováno knihou Freeware: Jak zdarma vybavit počítač softwarem od Pavla Tůmy)
Pokud pendlujete mezi různými počítači, které mají připojení na internet, a z nějakého důvodu nechcete používat portable verse vámi používaných aplikací, snad se Vám bude hodit tento krátký rozcestník, který ukazuje na většinu základního softwaru v online versi - pro její spuštění nepotřebujete nic než připojení na internet. Všechny programy jsou vyzkoušené. Doplňovat to budu průběžně...
* Textový editor a kancelářský software - V tomto směru nemají konkurenci Google Docs: http://docs.google.com, které umí tvořit textové dokumenty, presentace, tabulky, ankety a kresby. Design zhruba odpovídá známým programům s toutéž tématikou, můžete si své soubory dokonce uložit na svůj účet.
* Antivirus - Docela dost antivirových programů umožňuje online scan. Docela slušný je ESET Online Scanner (http://www.eset.com/online-scanner ), který ale vyžaduje práva administrátora a nějaké pluginy do MS Exploreru, výborný je Windows Live OneCare (http://onecare.live.com/site/en-us/default.htm).
* PDF prohlížeč - Prohlížet PDF sice jakýmsi způsobem umí i Google Docs, ty se mi ale moc neosvědčily. Lepší je http://view.samurajdata.se/
* PDF tvořítko - Primo PDF Create PDF Online Free - http://www.primopdf.com/online.aspx
* Konvertor mezi PDF a Wordem - PdfToWord.com sice není úplně tento typ programu, ale překvapivě funguje docela dobře: http://www.pdftoword.com/
* Kompresní program - OpenRARFile.com umí extrahovat a komprimovat do formátů zip, rar, tar a tgz. (http://www.openrarfile.com/ )
* IM klient - Nejlepší je asi http://meebo.com , který umí několik programů. Pokud používáte Windows Live, docela dobré je http://people.live.com. Online klient pro Google Talk je zakomponovaný v samotném Gmailu.
* IRC klient - Asi nejlepší online IRC klient je http://www.mibbit.com/.
* Program pro tvorbu SWF animací - Pokud jde jen o jednoduché slideshow, pak použijte http://www.123-slideshow.com/. Pokud si chcete vytvořit banner, použijte http://www.bannersketch.com .

A jako bonus pár online utilit pro muzikanty:
* Midi sekvencér - Nic moc, ale docela stačí: http://midi.mathewvp.com/midiSequencer.htm
Na stránkách je i plno jiných chytrých utilit pro práci s MIDI
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Klára | 20. listopadu 2012 v 22:38 | Reagovat

Super online forum na viry,hacky,atp... www.hackforum.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama